Home
images/T2017-18/diapositivas/20180219-diapositiva.jpg

L'equip Juvenil Blau del CVB Barça Campió de la Fase Final de la Segona Divisió Catalana.

A aquesta fase el nostre equip arribava com a vigent campió de la temporada 2016-2017 amb ànims de revalidar el títol, quedant primer del grup de la primera fase i de la segona fase classificant així directament a la semifinal de la Fase Final.

 


 

A aquesta fase el nostre equip arribava com a vigent campió de la temporada 2016-2017 amb ànims de revalidar el títol, quedant primer del grup de la primera fase i de la segona fase classificant així directament a la semifinal de la Fase Final.

El primer partit ens creuava amb el CV Sant Boi, que havia guanyat en el partit anterior al DSV Sant Cugat. Amb bon joc vam imposar-nos els tres sets amb autoritat guanyant així un bitllet a la final que es disputaria al dia següent davant l’amfitrió, el CN Sabadell que també havia guanyat amb autoritat al CV Monjos.

La final es preveia igualada i així va ser, després d’un inici brillant guanyant amb un parcial de 25-16, el CN Sabadell va despertar amb un gran joc guanyant aquesta vegada ells per 25-17. Amb 1-1 al marcador s’acostava un set molt igualat que va acabar en 25-22 pel CN Sabadell. Al 4rt set amb remuntada inclosa va caure del costat blaugrana per un ajustat 25-22.

Arribant al tie-break amb molt bon joc per part dels dos equips es va definir gràcies al encert en el servei i l’ordre al bloqueig que va fer que el nostre Juvenil Blau s’emportés el cinquè set per 15-12, revalidant de nou el títol de campió de la categoria.

Felicitar a totes les noies per superar sense baixar els braços totes les dificultats superades, i desitjar a les noies lesionades una bona recuperació que les esperem amb els braços oberts.

 

 

Bravo noies!! Força Barça!!!

 

Calendari Equips

Entitats Col·laboradores