NOTICIES
images/web/20170101-diapositiva-10.jpg

L'equip Infantil "A" del CVB Barça classifica per participar als campionats d'Espanya 2018.

El nostre equip afrontava la fase partint de quarts de final, on va enfrontar a l'equip local del CECELL Lleida. En un partit carregat d'alts i baixos per part dels dos conjunts, les blaugranes van aconseguir imposar el seu joc i endur-se la victòria amb un ajustat 3-2 havent de remuntar un 1-2 en contra.

Enhorabona Equip!


 

El nostre equip afrontava la fase partint de quarts de final, on va enfrontar a l'equip local del CECELL Lleida. En un partit carregat d'alts i baixos per part dels dos conjunts, les blaugranes van aconseguir imposar el seu joc i endur-se la victòria amb un ajustat 3-2 havent de remuntar un 1-2 en contra.

A semifinals esperava el CV Sant Cugat, segon a la classificació de la lliga regular. La trobada va mostrar als dos equips jugant punts d'alt nivell i on cadascun va exposar les seves millors eines a la pista.

Les del Vallès es van endur la victòria per 0-3 (19-25,21-25,21-25), obtenint el pas a la final per enfrontar a l'CV Vall d’Hebron qui a la prosternar es quedaria amb la primera posició.

Les nostres Infantils afrontaven el partit pel tercer i quart lloc buscant la plaça per al Campionat d'Espanya, el rival CV Esplugues, arribava amb molta confiança després d'un excel·lent cap de setmana.

El partit va començar amb el nostre equip ansiós per la victòria i un Esplugues molt concentrat, traient millor i trobant espais en atac que a les blaugranes li semblaven tancats. Així doncs el primer set va ser per a Esplugues.

Però a partir d'aquí, el nostre equip va reaccionar i prenc les regnes del partit amb un servei més agressiu i augmentant la intensitat defensiva va aconseguir reconduir la trobada i assolir el 3-1 definitiu i el pas al Campionat d'Espanya 2018.

Un assoliment d'equip i que a portat el grup a grans vivències durant el cap de setmana. Continua un camí d'aprenentatges per continuar creixent i disputar el Campionat d'Espanya amb les millors eines i molta Il·lusió.

 

Plantilla: Alba Baragona, Nekane Parera, Laia Gómez, Elena Borràs, Aina Coronas, Ariana Uttaro, Giovanna Caro,  Nuria Gonzalez, Iris Ripoll, Alexandra Cervantes, Elba Paez, Cristina Muñoz, Pablo Cabrera i Fede Rodríguez.

 

 

 

Calendari Equips

Entitats Col·laboradores